Drodzy mieszkańcy!

Drodzy mieszkańcy!

Chcesz czystego środowiska, czystych trawników, parków i placów zabaw. My też!

 

Straż Miejska już kolejny raz przeprowadzi wiosenną akcję „Pokaż Klasę! Posprzątaj po swoim psie” współorganizowaną z Urzędem Miasta, Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej, Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową oraz Powiatowym Inspektoratem Weterynarii.
Akcja ma na celu zmienić świadomość i nawyki właścicieli czworonogów.
W tym roku do akcji włączyło się Przedszkole Samorządowe nr 5 im. Jana Brzechwy oraz mieszkańcy państwo Ewa i Ryszard Mikulscy.
Na co dzień, dzieci wzorują się na zachowaniu osób dorosłych. Dziś, to właśnie one dają wzór do naśladowania osobom dorosłym odnośnie obowiązku sprzątania po swoim psie.

Pamiętaj!

Psie odchody na skwerach, placach zabaw, parkach czy chodnikach są nie tylko problemem natury estetycznej ale również problemem sanitarnym. Psie odchody mogą wywołać u ludzi groźne choroby np. toksokaroza. Szczególnie narażone są dzieci, które bawią się w miejscach rekreacyjnych, aniestety te miejsca często bywają toaletą dla wyprowadzanych na spacer zwierząt.
Na właścicielach psów prócz sprzątania po nich, ciążą jeszcze inne obowiązki: m. in. prowadzenie psa na smyczy i w kagańcu.
Wszyscy czujemy się dobrze w zadbanej przestrzenia, dlatego dbajmy o czystość i dobre samopoczucie!

Na terenie miasta będzie można zobaczyć plakaty informacyjne oraz rozdawane będą „pakiety sanitarne” . Psie odchody umieszczone w tzw. „pakiecie sanitarnym” należy wrzucać do koszy. Można również zamiast pakietów użyć zastępczych torebek foliowych! 

Pamiętaj - Posprzątaj po swoim psie - tego wymaga kultura!

 


Opracowała mł. strażnik Jagoda Nieborak

Nowa warstwa...
Nowa warstwa...

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności